ANA SAYFA   HAKKIMIZDA
KARTAL, GELECEKTE NEXUS’LA ANILACAK

 

Şehrin Siluetine Ustaca Dokunuş
Dünyaca ünlü mimar Daniel Libeskind ve Metsan İnşaat ortaklığında, Kartal’da gerçekleşecek olan Metsan Nexus, tüm etapları tamamlandığında, konut ve rezidans gibi yaşam alanlarından alışveriş merkezi, ofis, otel ve parklardan oluşan büyük bir kompleks haline gelerek sadece Kartal ve İstanbul’un değil tüm dünyanın dikkatini üzerine çekecek modern bir mimari simge olacak.
 
 
Mimari Yaklaşım
Deniz ve ada manzaralı 36 katlı iki bina ve ortasında 19 katlı dairesel bir kuleden oluşan METSAN NEXUS birinci etabında; stüdyo tipi dairelerden, 6+1 dairelere kadar çeşitli daire seçenekleri sunulmaktadır. Metsan Nexus, 15. katta açık havada squash keyfinden, 19. katta Harmoni Teras keyfine, 36.katta adalar manzaralı Rooftop Teras’tan, size özel cep sinemasına lüksü standarta dönüştürecek ayrıcalıkları ile sizi kendisine hayran bırakacak… Günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz mağazalardan oluşan çarşısı ve hareketli meydanı ile, Metsan Nexus İstanbul Anadolu Yakası’nın yeni buluşma noktası olacak…

Üstelik, metro istasyonunun çıkışında yer alacak olan eviniz, size hiç trafik stresi yaşatmayacak. Metsan Nexus; Sabiha Gökçen Havaalanı’na 10 dakika mesafede, E-5’in üstünde, E-6’ya ve sahil yoluna 5 dakika mesafede…

 
 
55 Yıllık Tecrübe
İnşaat sektöründe yarım asrı aşkın süredir deneyimli, dinamik ve yenilikçi anlayışı ile hizmet veren Metsan, bugüne kadar kamu ve özel sektörde önemli pek çok yapı inşaatı gerçekleştirmiştir. Mehmet Satoğlu tarafından kurulmuş olan inşaat şirketi zaman içinde taahhüt ve kat karşılığı şeklinde; hastaneden konuta, otelden öğrenci yurduna, askeri yapılardan dini yapılara, huzurevine kadar birçok yapının inşaatını tamamlamıştır.
Metsan İnşaat 1970’lerde Ankara Üniversitesi Morfoloji binası, Türk Standartları Enstitüsü, Göztepe SSK Hastanesi gibi pek çok önemli kamu projelerine imza atmıştır.  1978 yılında da Sincan’da Türkiye’nin ilk 1500 konutluk toplu konut projesini tek seferde başarıyla gerçekleştirmiş, alanındaki iddiasını ortaya koymuştur. Projelerine yenilikçi anlayış ile yaklaşan Metsan, deprem riskini dikkate alarak 1980 yılında Türkiye’nin ilk radye temelli brüt beton konut binasını inşa etmiştir.
55 yıllık bir geçmişe sahip Metsan İnşaat; sahip olduğu deneyimi, sektöre kazandırdığı profesyonelliği, geleceğe yön veren inovatif düşünce yaklaşımıyla konut sektörünün dün, bugün ve yarınına yön vermeye devam ediyor.